Maldivler Nerede?, Maldivler Otel Fiyatları?

0
45
Maldivler Nerede, Maldivler Otel Fiyatları
Maldivler Nerede, Maldivler Otel Fiyatları

Maldivler, Hint Okyanusu’nda yer alan 1.192 adadan oluşan bir ülkedir. Maldivler, beyaz kumları, turkuaz denizi ve lüks otelleri dünyanın en önemli tatil yerlerinden birisidir.

Tropikal iklimi sayesinde Maldivler‘de yaklaşık yılın 9 ayı tatil yapmak mümkün.

Adaların yaklaşık 300’ünde yaşayan insanlar varken geriye kalan yüzlerce ada halen boş durumunda, yerel halkın geçim kaynağı ise balıkçılık ve turizm.

Maldivler Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Maldivler Güney Asya’da yer almakta olup Hindistan’ın güneyinde ve Sri Lanka’nın yaklaşık 750 kilometre güneybatısında yer alır.

Ülkemizden Maldivler‘e direk uçuş yapmak mümkün, aktarmasız yolculuk yaklaşık 9 saat sürmekte. Uçak biletleri ise 4 ile 6 bin tl arasında değişmekte.

Maldivler’de Hangi Dil Konuşuluyor ve Vize Gerekiyor mu?

Maldivler‘in resmi dili Maldivce olup özellikle turistik bölgelerindeki bir çok yerli halk ve otel görevlileri iyi derece İngilizce bilmektedir.

Maldivler‘e seyahat etmek için vize almanıza gerek yok, pasaportunuz olması yeterli. Ülkeye girişte bir form doldurarak giriş yapabiliyorsunuz.

Maldivler Balayı Tatili İçin Uygun Mu ?

Maldivler beyaz kumları ve turkuaz suyu ile adeta yer yüzündeki cennet, lüks ve sakın bir ortamda balayı yapmayı düşünüyorsanız Maldivler tam size göre.

Maldivler’de Otel Fiyatları Ne Kadar?

Maldivler‘de 4 ile 7 gün arasında bir otelde kalmanın fiyatı, otelin konumuna ve içeriğine göre değişmekte olup yaklaşık 7 bin tl ile 20 bin tl arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz