Ulugöl Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

0
33
Ulugöl Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Ulugöl Tabiat Parkı, Ordu’da yer alan Türkiye’nin 36. Tabiat Parkıdır. Muhteşem doğası ile her mevsim farklı güzel olan Ulugöl ziyaretçileri adeta büyülüyor.

Ulugöl’ün etrafını çevreleyen ağaçların yaprakları yazın yemyeşil iken son baharda kırmızı ve sarı ağırlıklı muhteşem renklere bürünüyor. Kışın işe yoğun kar yağışları sonucu her yer bembeyaz bir görüntüye bürünüyor.

Gölün etrafında ve ormanın iç kısımlarında yürüyüş yapabileceğiniz alanlar bulunmakta, bölgede piknik ve kamp’da yapabilirsiniz.

Ulugöl Tabiat Parkında Bungalov evler yer almaktadır, fiyatları da ülkemizde bulunan bir çok bungalov işletmeye göre uygundur.

Akdeniz Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre Türkiye’nin en temiz havası Ulugöl’de bulunmaktadır. Ayrıca göl içerisinde 80 civarında balık çeşidinin de yaşadığı bilinmektedir.

Bölgede yeme ve içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler bulunmaktadır.

Ulugöl Tabiat Parkı Bungalov Fiyatları Ne kadar?

Ulugöl Tabiat Parkı Bungalovlar da günlük konaklama fiyatı uygun denilebilir.

3 yataklı Bungalov fiyatı günlük 160TL, 4 yataklı Bungalov fiyatı ise 190TL.

Ulugöl Tabiat Parkı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ulugöl Tabiat Parkına giriş ücreti 2020 yılında kişi başı 4 TL’dir.

Ulugöl Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Ulugöl Tabiat Parkı, Ordu’nun Gölköy ilçesinde yer almaktadır. Gölköy ilçe merkezinden tabelaları takip ederek rahatlıkla bölgeye ulaşabilirsiniz. Ulugöl Tabiat Parkının tam konumunu görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz